Alles over Hardlopen
Berichten

trainen op hardslag

beginnende loper
Geplaatst op 29-01-2012

is er iemand die tips heeft om op hartslag te gaan lopen. Ik loop nu al een jaar 5 km (1 tot 3 keer per week) en heb het idee dat het steeds slechter gaat. In het begin liep ik 32 minuten over 5 km en nu zit ik rond de 40! ik had het gevoel dat mijn hartslag te hoog was en heb dus een hartslagmeter gekocht. Nu zit in binnen 10 minuten op een hartslag van 162. (rusthartslag is 65-70). volgens miojn leeftijd is dat zo'n 80% van mijn max hartslag. hoe kan ik trainen op hartslag zonder te moeten wandelen???

Gemiddelde rating:
  1.  

Reacties op dit bericht

  • Ruud
    Ruud
    Geplaatst op 05-03-2012

    Het lopen op hartslag geeft een goede indicatie van je loopintensiteit. door te lopen op hartslag ben je in staat om een goede variatie binnen je training aan te brengen. je moet echter wel weten welke hartslagritmes voor jou van belang zijn. Een berekening op basis van je leeftijd geeft een goede indicatie, maar er zijn ook lopers waarbij deze methode niet werkt, omdat hun max. Hartslag een stuk lager/hoger ligt. in dit geval moet je een keer meten wat voor jou de max. hartslag is.
    Een geoefend loper kan ook een uur lang max. lopen en meten welke hartslag hierbij hoort. Dit is ongeveer je omslagpunt. Een belangrijke indicator van je duurtraining. Trainingen op, net boven en net onder dit omslagpunt zijn belangrijke bouwstenen in je training.(Een beginnend loper mag de hartslag nemen waarop hij/zij ongeveer 35 min. kan lopen.)

    Gemiddelde rating:
    1.  
  • Rainmanmarco
    Rainmanmarco
    Geplaatst op 30-01-2012

    Hoi Rooiesas,
    het is inderdaad zoals RRick al zegt de beste vooruitgang in prestatie kun je boeken door interval trainigen te gaan toepassen. rustig uitbouwen van ej interval trainingen zal je conditie en snelheid aanzienlijk kunnen verbeteren. afwisseling van interval en duurloop ( rustig tempo ) helpen zeker aan je vooruitgang.

    Gemiddelde rating:
    1.  
  • RRicks
    RRicks
    Geplaatst op 29-01-2012

    Als je steeds 5 km hetzelfde loopt is er geen prikkel om te verbeteren. Doe eens na 10 minuten een versnelling op 90% gedurende een of twee minuten. Check meteen na versnelling je hartslag. Laat daarna minimaal 30 slagen zakken door wandelen of dribbelen. Doe na paar weken het rondje in het gewone tempo of hartslag, je zult zien dat door variatie in trainingen je hartslag lager wordt bij gewone tempo of bij eenzelfde hartslag ben je eerder terug

    Gemiddelde rating:
    1.  
Kinvara 3 skyscraper